Smart Home

Smart Home Gigaset Elements

Gigaset Smart Home – dohledový systém

Dohledový bezdrátový systém Gigaset Smart Home – Gigaset vyvinul inteligentní domácí poplašný systém s bezdrátovými senzory ve třech různých velikostech, a proto ho využijí jak veliké domy, tak i malé domácnosti. Základní modul všech variant je stejný – je to základnová stanice. Verze S – je vhodná pro malé bytové jednotky a skládá se kromě základnové jednotky také ze snímače dveří, snímače pohybu a také ze sirény. Verze M má navíc ještě 2 x okenní senzor a varianta L má navíc oproti verzi M jednu vnitřní kameru.

Tato počáteční sada se dá však velice jednoduše rozšířit – stačí dokoupit a zaregistrovat další jednotlivá čidla, která si sami vyberete podle toho, jakým způsobem má být objekt chráněn. Někdo bude potřebovat pohybová čidla, někdo bude chtít okenní či dveřní senzory. Další upřednostní více kamer. Je to naprosto individuální a Gigaset tyto potřeby plně uspokojuje. Základem však zůstává základní sada S, M, nebo L a dále si systém dovybavíme podle našich představ. A co je nejlepší – kompletně ochranu vašeho objektu vidíte na svém smartphonu prostřednictvím bezplatné aplikace Gigaset elements.

Ovšem ani zde se Gigaset nezastavil a nabízí mnohem více – do tohoto systému lehce zakomponujete i další čidla, jako je např. detektory kouře, detektory úniku vody, inteligentní tlačítka, která si můžete nastavit pro některé funkce – zapnutí a vypnutí alarmu, tísňové tlačítko aj. Dalším bezdrátovým komponentem je inteligentní zásuvka, která může ovládat např. lampičku a to jak pomocí ručního nastavení, nebo pomocí časovače.

Níže na obrázku uvidíte příkladovou studii využití Gigaset Smart Home v bytě. Základní jednotka je připojena na napájení do zásuvky 230V a také k internetu. Čidla mohou být připevněna buď oboustrannou samolepkou, nebo přišroubována a jsou napájena z baterií, jejichž životnost je cca 1 – 3 roky. Tyto čidla komunikují se základnou bezdrátově, není tedy potřeba k nim zavádět kabeláž, čímž se instalace značně usnadní a také zlevní. Základnová stanice si hlídá stav čidel a prostřednictvím internetu tyto informace posílá na Smartphone, kde toto všechno máte pod kontrolou pomocí aplikace Gigaset Elements.

domů

obchod