Bezdrátové telefony

Bezdrátové telefony pro pevnou linku

Jedná se o telefony, které se většinou připojují na klasickou analogovou pevnou linku, avšak podle typu jsou modely i na ISDN linku (ISDN bezdrátové telefony) a IP linku – pak se jedná o VoIP bezdrátové telefony. Skládají se ze dvou hlavních částí. První část – základna se připojí na 230V pomocí síťového napaječe (součást balení – napájení). Druhá část je bezdrátová jednotka – sluchátko, které má v sobě dobíjecí akumulátory(součást balení) a přijímá signál ze základny vzduchem – nepotřebuje žádný kabel, neboli drát a proto mluvíme o bezdrátových telefonech. Tento dosah je přibližně do 50 m v budovách a až 300 m ve volném prostoru.

Většina modelů umožňuje připojení 4 až 6-ti sluchátek na jednu základnu (jednu linku). Tato sluchátka se dají dokoupit a zaregistrovat ke konkrétní základně. Jedná se o sady bezdrátových telefonů. Sadu, kde jsou 2 sluchátka poznáme podle označení DUO, např. Gigaset C530 DUO. Sada, kde nalezneme 3 sluchátka poznáme podle označení TRIO, např. Gigaset A540 TRIO a sady se 4 sluchátky nalezneme pod označením QUATTRO – např. Gigaset SL450 QUATTRO.

Pokud již telefonní přístroj máte, a potřebujete tento systém rozšířit o další přídavná sluchátka, není nic snazšího – dle typu Vašeho přístroje Vám naši technici sdělí, které přídavné sluchátko je kompatibilní s Vaším bezdrátovým telefonem. Toto sluchátko zakoupíte a jednoduše zaregistrujete ke stávající základně bezdrátového telefonu podle uživatelského manuálu, případně vám pomohou naši technici. Přídavná sluchátko poznáte podle označení H nebo HX za modelem, např. Gigaset A540H, nebo Gigaset C530HX. Jen je třeba si ohlídat, kolik přídavných sluchátek konkrétní model bezdrátového telefonu umí využívat.

domů

obchod